Menu


   Witamy na stronie OSP Łubowo województwo Zachodniopomorskie gmina Borne Sulinowo

Ćwiczenie taktyczno – bojowe
w Zakładzie Dużego Ryzyka KRONOSPAN CHEMICAL SZCZECINEK
W dniu 14 grudnia 2012 roku w Zakładzie Dużego Ryzyka KRONOSPAN

CHEMICAL SZCZECINEK Sp. z o. o. ul. Waryńskiego 1 w Szczecinku przeprowadzono
ćwiczenie taktyczno - bojowe pt. „Pożar metanolu znajdującego się w cysternie kolejowej,
(uszkodzenie płaszcza cysterny na dł. 30 cm) w wyniku zderzenia z ciężarówką na placu
manewrowym”.W ćwiczeniu brali udział strażacy komendy powiatowej, pracownicy zakładu 
duzego ryzyka, przedstawiciele samorządu miasta Szczecinek, Starostwa Powiatowego,
policja strazy miejskiej oraz strażacy ochotnicy z jednostek OSP włączonych do KSRG.


Ćwiczenia w Domu Pomocy Społecznej w Bornem Sulinowie.
 W dniu 25.06 2012r. o godzinie 11. Nasza jednostka została zadysponowana przez dyżurnego PSK w SZCZECINKU do ćwiczeń odbywających się w Domu Pomocy Społecznej w miejscowości Borne Sulinowo przy ul. Szpitalnej 5. Po przybyciu na miejsce działań, dwóch naszych strażaków w aparatach izolujących drogi oddechowe udało się do budynku celem zlokalizowania źródła ognia, oraz ewakuowania jednego z pensjonariuszy, którego zlokalizował strażak z OSP Borne Sulinowo Po wyciągnięciu poszkodowanego został on przekazany strażakom PSP ze Szczecinka, którzy właśnie dotarli na miejsce działań. Po zakończeniu ćwiczeń odbyło się omówienie działań z całym personelem oraz zapoznanie strażaków z układem komunikacyjnym w budynku, umiejscowieniem hydrantów i lokalizacją włączników prądu i kurków gazu. Działania trwały godzinę, w akcji brało udział pięciu strażaków z naszej jednostki Autor tekstu - Piotr Drzewiecki

 
Obchody Dnia Dziecka MDP.
 W dniu 23.06.2012 roku o godzinie 17 w naszej remizie odbyła się zbiórka oraz grill dla Młodzieżowej Drużyny Pożarniczej z okazji dnia dziecka. Nasza młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności strażackie biorąc udział w konkurencjach takich jak np.: rozwijanie lini gaśniczej przy pomocy której należało strącić cztery pachołki, przebijanie balonów z wodą za pomocą hełmu strażackiego z ostrzem zawieszonych na wysokości 1m. W trakcie trwających konkurencji dzieci miały okazje zapoznać się z naszymi pojazdami oraz ich wyposażeniem .

 
Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej.
 07 czerwca nasi druhowie brali udział w uroczystości Ciała i Krwi Chrystusa czyli Bożym Ciele. Msza święta odprawiona została w kościele parafialnym o godzinie 12:00. Po Eucharystii wszyscy wierni przeszli w procesji ulicami Łubowa. Tegoroczna trasa procesji przebiegała z pod kościoła ul. Strzelecką gdzie znajdował się pierwszy ołtarz. Kolejny ołtarz przygotowany był na ul. Kolejowej. Następnie procesja udała się ul. Młynarską oraz ul. Kościuszki, aby dojść do trzeciego ołtarza na ulicy Rakowskiej, zaś czwarty był na głównej ulicy Kościuszki. Po zakończeniu procesji, Proboszcz Ryszard podziękował wszystkim dzieciom, strażakom, ministrantom oraz wiernym za przybycie i na tym zakończył uroczystość.

 
Wizyta dzieci z Zerówki w naszej strażnicy.
 16 maja dzieci z Łubowskiej Zerówki odwiedziły naszą remizę. Naczelnik Krzysztof pokazał dzieciom caly sprzęt na naszym wyposażeniu , a także opowiedział o pracy strażaka jak widać na zdjęciach dzieci miały świetną zabawę.

 
Dzień Strażaka 2012r.
 5 maja o godzinie 16:00 wraz z druhami OSP Juchowo zebraliśmy się na uroczystym apelu przed remizą. Prezes OSP Łubowo druh Tomasz Muryn odczytał życzenia od Komendanta PSP gen. Wiesława Leśniakiewicza oraz Prezesa OSP RP druha Waldemara Pawlaka. Minutą ciszy uczciliśmy pamięć zmarłych strażaków. Zaproszonymi gośćmi byli burmistrz Bornego Sulinowa pani Renata Chmyłkowska-Pietkiewicz i Prezes Wojewódzkiego Zarządu OSP druh Krzysztof Zając, którzy również złożyli życzenia wszystkim zebranym strażakom oraz ich rodzinom. Następnie udaliśmy się na plac za strażnicą gdzie odbyła się polowa Msza Święta. Po Mszy delegacja druhów zapaliła znicze na grobach zmarłych strażaków. Pozostali druhowie zajęli się rozpalaniem ogniska i grila. O godz. 19:00 dotarli spóźnieni koledzy z OSP Lotyń . W tym samym czasie został dostarczony pieczony prosiak i rozpoczęło się świętowanie do późnych godzin nocnych.

 
Wielkie przygotowania.
 W dniu 04.05.przygotowywalismy teren naszej remizy do obchodów Dnia Strażaka. Podzieliliśmy zadania między siebie i sprawnie doprowadziliśmy teren i remizę do przyjęcia miłych gości. Przygotowane zostało również miejsce i drzewo na ognisko, cały plac za garażami został wykoszony , aby jutro miło spędzić czas w strażackim gronie.

 
Zebranie 18.04.2012r.
 18 kwietnia wszyscy członkowie OSP zebrali się aby porozmawiać o zadaniach jakie czekają nas w bliskiej przyszłości: Wyzwania dotyczyły chęci oddania krwi dla chłopca chorego na białaczkę, oraz przygotowanie się do wyjazdu na ślub naszych znajomych do Szczecinka, a także uroczystości dnia strażaka. Przybyli druhowie zgodnie uchwalili chęć pomocy w oddaniu krwi. Wyjazd sobotni na ślub do Szczecinka zaplanowany jest na godz.15:00. Ustalono także, że Dzień Strażaka odbędzie się na placu za remizą wraz z naszą sąsiednią jednostką OSP JUCHOWO.

Wizyta naszego kolegi z OSP Lotyń
 14.04.2012r. Odwiedził naszą remizę nasz bardzo dobry kolega z OSP Lotyń prezes gminny gminy Okonek dh Konrad Kopkiewicz. Wizyta ta miała na celu unowocześnienie systemu powiadamiania DSP. Za co należą się dh Kondziowi wielkie podziękowania. Mamy nadzieje że nasza współpraca potrwa do końca świata, albo jeden dzień dłużej.


Drugi etap remontu.
 Przed Świętami członkowie OSP Łubowo zebrali się aby przygotować świetlicę do Świąt. Musieliśmy przygotować stoły do naszej nowej świetlicy. Teraz świetlica ma nowy wygląd i nowe stoły, ktore wykonaliśmy pracą własną.


Adoracja przy grobie 06-07.04.2012 r.
 Jak co roku w Wielki Piątek tuż po mszy o godz. 19:00 nasi najmłodsi strażacy adorowali przy grobie Jezusa. Czuwanie przy grobie trwało do godzinie 21:00 W Wielką Sobotę już od godziny 9 rano powtórnie czuwaliśmy z małymi przerwami na poświęcenie święconek. Do godziny 21:00 warty się zmieniały. Ci którzy odpoczywali mogli swój czas poświęcić grą i zabawą w naszej świetlicy. W dzień Zmartwychwstania młodzi oraz starsi druhowie uczestniczyli w rezurekcji. Po mszy nasz kapelan złożył wszystkim życzenia i rozeszliśmy do domów aby uroczyście obchodzić tak wielkie święto.

 
Droga krzyżowa 30.03.2012 r.
 W piątek 30 marca odbywała się droga krzyżowa ulicami naszej miejscowości. Oczywiście nie zabrakło tam i nas , wspólnie z mieszkańcami Łubowa wzięliśmy krzyż na swoje barki miedzy stacjami. Ponadto czterech naszych druhów podczas przemieszczania się procesji dbało o bezpieczeństwo związane z kierowaniem ruchem.


Pożegnanie GCBA 5/32
 W tym roku zarząd podjął decyzję sprzedania GCBA aby można było pozyskać nowy samochód gaśniczy. 15 marca nasz jelcz został sprzedany OSP z powiatu słupskiego. Na pewno będzie służył naszym kolegom jeszcze wiele lat. Także tego roku sprzedaliśmy w bardzo dobrym stanie STARA 244 GBA 2.5/16 (pepsi), który służył w naszych akcjach od 1986 roku. Star nasz pojechał służyć ochotnikom z OSP Biały Bór


Wizyta Biskupa
 11 marca w naszej miejscowości gościł biskup pomocniczy diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej Paweł Cieślik. Na nasze barki spoczęło przywitanie biskupa przed kościołem parafialnym.


Remont świetlicy
 15 lutego w naszej remizie zakończony został 1 etap modernizacji naszej świetlicy. Dokonaliśmy wyburzenia ścianki działowej, pomalowane zostały sufit i ściany, a nasz sztandar doczekał się wreszcie honorowego miejsca w gablocie. Dodatkowo zamontowane zostały półki na puchary i pamiątki. W remont świetlicy najbardziej zaangażowani byli członkowie zarządu. Drugi etap obejmował będzie położenie nowej podłogi i wykonanie nowych stołów.